Strona główna » PORADY » Pierścionek zaręczynowy, pod każdym względem wyjątkowy.

Pierścionek zaręczynowy, pod każdym względem wyjątkowy.

Data dodania: 17-04-2020

Wszystko, co dotyczy pierścionka zaręczynowego jest wyjątkowe !


Spróbuję to Państwu uzasadnić.

 
Już sam pomysł spędzenia życia z tą „jedną” jest wyjątkowy, a to dopiero początek niepowtarzalnych sytuacji w życiu. Ile pracy musiał włożyć mężczyzna w poszukiwania po świecie , aby znalezć kobietę ze swoich snów, tę wymarzoną, wyjątkową. Wiemy zatem , że pierścionki zaręczynowe noszą wyjątkowe kobiety.

Teraz przyszedł czas na wybór wyjątkowego pierścionka , który zostanie wręczony wybrance serca w wyjątkowych okolicznościach, z odpowiednią oprawą. Drogie Panie, proszę zwrócić uwagę i docenić starania potencjalnego narzeczonego, a wszystko po to, aby moment zaręczyn był wyjątkowy i pozostał w naszej pamięci na całe życie.

Tradycyjny pierścionek zaręczynowy to grupa określonych fasonów. Zazwyczaj w oprawie umieszczony jest jeden centralny kamień, ewentualnie w towarzystwie mniejszych po bokach. Panowie chcą zaskoczyć wybrankę i kupić wyjątkowy pierścionek.
Z doświadczenia wiem, że przykładają do wyboru ogromną wagę. Szukają fasonu wyjątkowego i wpisujacego się w gust i oczekiwania wybranki. W Forum Jubiler pomagamy wybrać ten wyjątkowy, dajemy wskazówki na co zwrócić uwagę przy wyborze fasonu, rodzaju metalu szlachetnego, koloru i oczywiście kamieni. W pierścionku zaręczynowym uwagę przykuwa kamień. W staropolskiej tradycji musiał to być biały kamień symbolizujący szczęście i nierozerwalność małżeństwa. Kandydaci na mężów zazwyczaj wybierają kamienie szlachetne, najchętniej diamenty. Nasza firma dysponuje szerokim wyborem tych kamieni, więc dopasowujemy odpowiedni do potrzeb i możliwości. Jest również grupa Panów, która sugeruje się upodobaniem przyszłej narzeczonej i decyduje się na konkretny kamień kolorowy np. rubin. Konsekwentnie wybierają rubin w towarzystwie diamentów. Specjalizujemy się w biżuterii dawnej i mamy klientów, którzy z przekonaniem wybierają pierścionek, nie tradycyjny zaręczynowy, ale wyjątkowy i niepowtarzalny wzór starych mistrzów rzemiosła jubilerskiego. Widzicie Państwo, że pierścionek zaręczynowy jest wybierany z pośród wielu i jest wyjątkowy.

W Paniach pierścionki zaręczynowe wzbudzają ogromne emocje. Dla nich ten pierścionek, spośród innych posiadanych, jest wyjątkowy. Widzimy to nawet po latach , kiedy przychodzą do nas powiększyć, naprawić, odświeżyć swój pierścionek zaręczynowy. Mówią o nim z dużym ładunkiem emocjonalnym, z upływem lat jest dla nich coraz ważniejszy i to jest w nim naprawdę wyjątkowe.

A teraz kilka słów jak noszono i jak nosi się w Polsce pierścionek zaręczynowy, jak wszystko co jest z nim związane jest niezwykłe.

W starych przekazach można znaleźć informacje, z których wynika, że zaręczyny to starszy zwyczaj niż ślub. Zaręczyny były chęcią pozostawania razem, a symbolem tej relacji nie zawsze był pierścionek. Formalne zasady zaręczyn i umowę przedślubną wprowadziło prawo rzymskie. Zaręczyny traktowane były i są do dzisiaj, w niektórych kręgach kulturowych, jak umowa czy kontrakt. Liczy się status materialny i tradycja, a nie uczucie.

W starożytnej Grecji pierścionek zakładano wybrance na serdeczny palec lewej dłoni wierząc, że po lewej stronie krew z serdecznego palca płynie prosto do serca. Ta tradycja uchowała się w wielu krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych.

W Polsce większe znaczenie miała kultura chrześcijańska i wydarzenia historyczne, które ukształtowały nasze zwyczaje. W naszej kulturze prawa dłoń to ta, którą wykonujemy najważniejsze czynności. Prawą dłonią witamy się, podpisujemy, robimy znak krzyża. Po klęsce Polaków w powstaniu styczniowym 1864 roku, mężatki przełożyły obrączki z lewej dłoni na prawą na znak żałoby po poległych mężach. Wynikało to z dotychczasowej tradycji, wedle której mężatki nosiły obrączki na lewej dłoni a wdowy na prawej. Od tamtej pory polskie mężatki noszą obrączkę na prawej dłoni.

Pierścionek zaręczynowy zakładamy na serdeczny palec prawej dłoni rezerwując miejsce dla przyszłej obrączki. Większość pań przekłada przed ślubem pierścionek zaręczynowy na palec serdeczny lewej dłoni, robiąc miejsce na prawej dla obrączki. W ten sposób po ślubie obrączkę mamy na serdecznym palcu prawej dłoni, co wynika z naszych obyczajów, kultury i wydarzeń historycznych. Na serdecznym palcu lewej dłoni, od strony serca, mamy wyjątkowy pierścionek zaręczynowy. Oczywiście nie jest to jedyna poprawna możliwość. Inne rozwiązania to pierścionek i obrączka razem noszone na serdecznym palcu prawej dłoni lub pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej dłoni, obok obrączki. Świat stał się globalną wioską a kultury mieszają się, więc wszystkie konfiguracje są dozwolone. Jedno jest pewne, zawsze pierścionek zaręczynowy będzie się wiązał z emocjami do jednej osoby i zawsze będzie wyjątkowy.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY
  • Przykład
  • Przykład
wrzeciono
szafir_diamenty
francuski szafiry diamenty
halo diament
bransoleta_diamenty
piekny_szmaragd
szafir_z_diamentami
sniezki_szafir_diamenty
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA, BĄDŹ NA BIEŻĄCO i zyskaj 10% na pierwsze zakupy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail