Strona główna » DIAMENTY » TEST DIAMENTÓW

TEST DIAMENTÓW


Forum Jubiler posiada urządzenie które wykrywa 100 % diamentów hodowanych w laboratorium metodą CVD oraz HPHT. Identyfikuje cyrkonie, moissanity, kamienie pokrywane proszkiem diamentowym oraz zidentyfikuje diamenty naturalne poprawiane - którym ulepszano barwę metodą HPHT.
 
Gwarantujemy fachową ocenę, wystawiamy certyfikaty, posiadamy w pełni wyposażone laboratorium do badania kamieni szlachetnych. Nasza firma jest członkiem Klubu Absolwentów Wysokiej Rady Diamentów w Antwerpii (HRD Antwerp - Diamond High Council Antwerp). Pracują u nas eksperci diamentów i kamieni kolorowych posiadający uprawnienia nadane przez Wysoką Radę Diamentów w Antwerpii.

Organizacja CIBJO Confederation Internationale de l
a Bijouterie, Joaillerie, Orfevrerie, des Diamants, Perls et Pierres. (tłum. Międzynarodowe Zrzeszenie Biżuterii, Wyrobów, Ozdób, Diamentów, Pereł i Kamieni) została utworzona w Paryżu w 1926 roku jest to międzynarodowa organizacja jubilerska zrzeszająca krajowe organizacje branżowe.
Celem organizacji jest rozwiązywanie problemów handlu światowego oraz wspieranie i promowanie międzynarodowej współpracy w przemyśle jubilerskim. Jednym z najważniejszych aspektów, którym zajmuje się CIBJO jest ochrona i budowanie zaufania konsumentów do branży jubilerskiej.

Do jej celów należy określenie dozwolonych praktyk handlowych oraz nazewnictwa stosowanym w branży na całym świecie.

Diament jest naturalnym minerałem z węgla który krystalizuje w układzie regularnym - sześciennym.


Co CIBJO ma do powiedzenia w sprawie diamentów:

Użycie słowa diament jest wystarczające do określenia jego naturalności (zapis diament naturalny jest niepoprawny)

Nie można nazwać diamentem produktu, które krystalizuje całkowicie lub częściowo w warunkach stworzonych przez człowieka, mimo że twór ten zachował wszystkie właściwości fizyczne, chemiczne, strukturalne. Należy go określić mianem Diament syntetyczny.

Nazwy handlowa i znaki towarowe nie mogą zawierać nazwy diament. Wykluczona jest nazwa szczątkowa i skrócona.

Nazw handlowych i znaków towarowych nie można używać w połączeniu z diamentami syntetycznymi lub sztucznymi o ile nie są wyraźnie  uzupełnione o słowa, syntetyczny, sztuczny.

 

 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

  • Przykład
  • Przykład
wrzeciono
szafir_diamenty
francuski szafiry diamenty
halo diament
bransoleta_diamenty
piekny_szmaragd
szafir_z_diamentami
sniezki_szafir_diamenty
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA, BĄDŹ NA BIEŻĄCO i zyskaj 10% na pierwsze zakupy.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail